Naším hlavním cílem je poskytovat podporu všem podnikavým lidem, říká šéf Středočeského inovačního centra Pavel Jovanovič

24. říjen 2023

Hostem pořadu K věci byl ředitel Středočeského inovačního centra Pavel Jovanovič.

Středočeské inovační centrum existuje už od roku 2015. Je to spolek, který založil Středočeský kraj společně s ČVUT, dvěma ústavy Akademie věd a Výzkumným ústavem geodetickým.

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořil Pavel Jovanovič o tom, co je hlavním posláním centra, jaké jsou jeho priority, komu mohou prostřednictvím svých programů, služeb a podporou pomáhat, a i o konkrétních možnostech pomoci různým subjektům, zejména firemním klientům z řad malých a středních firem.

„Tak hlavním cílem je rozvíjet inovační ekosystém Středočeského kraje a poskytovat podporu všem podnikavým lidem, ať už jsou z byznysu nebo třeba z vědecké obce. Podporovat je v tom, aby se jejich nápady, jejich myšlenky převedli do inovací a do řešení, které dneska dokážou řešit problémy kolem nás, z našeho světa, naší společnosti. Takže to je hlavní poslání.“

Poslechněte si celý rozhovor v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.