Návrhářka Pavla Sýkorová Michalíková v kreativním centru učí šít, inspiruje a rozdává dobrou náladu

6. únor 2023, aktualizováno

Mladoboleslavský hrad až do konce dubna hostí výstavu nazvanou Můj život s kreativitou. Výstava nabízí průřez tvorbou Pavly Sýkorové Michalíkové, módní návrhářky a stylistky, která tvoří pod značkou MeeschaP. Kromě toho je lektorkou kurzů šití a zakladatelkou spolku Milujeme kreativitu, ve kterém sdružuje tvořivé lidi.

Pavla Sýkorová Michalíková vystudovala Technickou univerzitu v Liberci, odkud pochází. Vybrala si textilní fakultu, obor oděvnictví. Usměvavá módní návrhářka tvoří pod značkou MeeschaP. (čti míšapé) Že vám to nějak nesedí? Proč Míša, když je Pavla? Je to jednoduché. Příjmení Michalíková jí v mládí přineslo přezdívku Míša. A aby se ke slovu dostalo i její křestní jméno, třeba jen náznakem, zvolila značku MeeschaP.

Pro její tvorbu je typická všestrannosti

Pavla o sobě říká: Jsem kreativec s duší umělce, který ale stojí pevně nohama na zemi. Výsledek mojí práce musí jít vždy využít v reálném životě, bez toho ztrácí smysl. Design jde ruku v ruce s nadčasovostí, kvalitou a udržitelností.

A co je typické pro její tvorbu? Všestrannost. Ráda mění styl. Jednou je to hladký styl bez ozdob, příště zase něco zdobeného. Nápadů má plnou hlavu, nejraději by je všechny hned realizovala. Inspiraci k tvorbě nachází všude okolo sebe, v přírodě, ve městě, v lidech i v náladách.

Komunitní a kreativní centrum, které založila a vede, je místem setkávání. A to nejen kreativců. I když… „Já si myslím, že každý z nás je kreativní, nějak. Možností a způsobů kreativity jsou tisíce.“

Tento čtvrtek (9. 2.) se uskuteční komentovaná prohlídka výstavy Můj život s kreativitou na Mladoboleslavském hradě. Provede vás přímo autorka výstavy, módní návrhářka Pavla Sýkorová Michalíková. Prohlídka začíná v 17 hodin.

Spustit audio