Nedělní Noční Linka: Strach nebo fobie, patří/patřily i do vašeho života?

7. srpen 2022

Měli jste, nebo máte z něčeho strach, či přímo fobii? Pokoušeli jste se s tímto svým strachem někdy bojovat? A jak to dopadlo? Vyhráli jste vy, nebo váš strach? A nebo jste přesvědčeni, že se nebojíte vůbec ničeho a strachy se vás prostě netýkají?

Alfred Hitchcock měl hrůzu z vajec, Woody Allen se prý bojí prakticky všeho. A motivátor a spisovatel Dale Carnegie říká: „Dělejte to, z čeho máte strach. A dělejte to opakovaně. To je nejrychlejší a nejjistějších způsob, jak strach porazit.“ Zamysleli jste se někdy nad tím, z čeho ve svém životě máte strach? Ze své zkušenosti vím, že plno z nás si své strachy uvědomuje, mnozí je však přehlíží, jako by nebyly a tvrdí, že se ničeho nebojí. Bojíme se mnoha věcí, kterých si mnohdy ani nejsme vědomi. Některé z nich jsou skryty a pohřbeny hluboko uvnitř v nás. Je to něco, co jsme prožili v minulosti a vytěsnili to. Je to tak dávno, že už si nejsme vědomi příčiny. A nebo si jich vědomi jsme a snažíme se, jak jen to jde, oněm věcem, nebo situacím vyhýbat. A nebo jsme se třeba se svými strachy pokoušeli bojovat... Úspěšně, nebo neúspěšně? Jaká je vaše zkušenost se strachem?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová