Nejlepší křupavý bramborák je smažený ve výpeku z kolen, tak ho ochutnala Martina Kociánová

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Křupavý bramborák smažený ve výpeku z kolen

Naučili jsme se pomalu smažit bramborák ve výpeku z vepřových kolen. Je křupavý, protože je v něm minimum mouky. Naučil nás ho v Pochoutkách na talíři šéfkuchař restaurace Pork´s Jakub Hirsh. Na ochutnávku pozvali Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal moderátorku a zpěvačku Martinu Kociánovou. Té se to moc líbilo.

Bramborák smažený ve výpeku z kolen

Ingredience na 22 bramboráků o průměru 12 cm:

3 kg brambor typu C

10 vajec

20 g majoránky

150 g česneku

20 g drceného kmínu

45 g soli

300 g polohrubé mouky

10 g černého pepře

sádlo

Postup:

Brambory nastrouháme na jemném struhadle do vody, aby se částečně odplavil škrob a zůstaly žluté. Tahy po struhadle by měly být dlouhé a pevné, aby nudličky byly dlouhé a z bramboráku nebyla kaše.

Brambory vyždímáme, přidáme 10 vajec, koření, sůl a utřený česnek. Těsto opatrně promícháme, abychom nezlámali dlouhé nudličky. Nakonec přidáme mouku. Těsto lehce zřídne díky soli, která působí na brambory.

Vrstva bramborového těsta je při smažení vyšší, než jsme zvyklí, asi 1 - 1,5 cm. Bramboráky smažíme 15 minut částečně na sádle a částečně na tuku, který se vypeče z vepřových kolen.

Po vyndání z pánve je znovu namažeme sádlem, smíchaným s česnekem a solí.

Jako přílohu podáváme kysané zelí. Můžeme servírovat i mezi dvěma bramboráky jako burger.

Jakub Hirsh

Vaří rád a miluje indickou kuchyni. Svou praxi získal v luxusních restauracích, kde se naučil pracovat s vyhlášeným kvalitním hovězím masem značky Kobe. Klade důraz na používání zcela čerstvých surovin, vysokou kvalitu surovin a dokonalé doladění chuti pokrmu. Rád používá čerstvé sezónní regionální suroviny. Nikdy ale neuvařil tolik vepřového, jako teď, když šéfuje kuchyni restaurace Pork´s v Praze u Karlova mostu.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.