Nejmladší lázně v České republice najdete v Lednici na jižní Moravě. Léčí jodobromovou vodou

20. srpen 2020

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě je známý především historickým bohatstvím rodu Liechtensteinů, který tam zanechal řadu památek. Do Lednice se ale lidé jezdí také léčit. V roce 2007 tam vznikl lázeňský komplex, který je zároveň nejmladším v republice a to díky objevu nedalekého prameniště jodobromové vody.

Lázně Lednice byly od svého počátku součástí Lázní Hodonín, v roce 2018 se ale osamostatnily a nyní tak fungují už jako samostatný subjekt. Návštěvníka přivítá krásný, novotou zářící komplex budov, ve kterých najde širokou škálu zdravotních a relaxačních procedur, stejně jako ubytování v moderních pokojích.

Základním přírodním léčivým zdrojem lednických lázní je jodobromová voda, která je svým obsahem jódu jedna z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě. Před miliony let na tomto území bylo dno prehistorického moře, a když se při třetihorním vrásnění Morava zvedla ze dna, zůstala mořská voda uvězněna v podzemních slujích. Nachází se v zemských hlubinách v uzavřené čočce a díky své vydatnosti bude dostupná i dalším generacím. Svým chemickým složením připomíná silně mineralizovanou vodu mořskou.

V Lednici léčí pohybový aparát i neurologické potíže

Jodová voda je nejúčinnější balneologický prostředek k léčení cévních onemocnění. Dále jsou výzkumem prokázány velmi dobré účinky při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a kožních. Voda zlepšuje hojení a podporuje protizánětlivé procesy. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale působí i preventivně a regeneračně.

Lázně nabízejí komfortní ubytování ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech s příslušenstvím s celkovou kapacitou 80 lůžek. Hosté mají k dispozici restauraci, kavárnu s venkovní terasou, zasedací místnost pro 40 osob, internetový koutek, prostornou tělocvičnu, fitcentrum, saunu a bazén s vířivkou a protiproudem. Bezbariérový přístup je zabezpečen do všech částí budovy. Příjemné a blahodárné prostředí vytváří také vlídný personál.

Spustit audio

Partneři

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...