Nejvzácnější poklady ukáže zrekonstruovaný Veigertovský dům v Kolíně

8. březen 2017
Opravený Veigertovský dům.

Kolínské muzeum má novou hlavní budovu. První návštěvníci si zrekonstruovaný Veigertovský dům na Karlově náměstí prohlédnou už dnes odpoledne. Oprava zchátralé budovy stála Středočeský kraj přes sto milionů korun. Muzeum do domu přemístí část expozic a taky třeba kanceláře pracovníků.

Unikátní barokní ubrus nebo povedený padělek stolu uvidí lidé na výstavě v nových prostorách kolínského muzea. Část expozic se stěhuje do opraveného Veigertovského domu na náměstí.

„Představíme to nejcennější, co se v našich sbírkových fondech nachází. Je to výběr asi stovky předmětů, a to jak z přírodovědných sbírek, tak přes archeologické nálezy, až po sbírky historické a umělecké. Řada z nich bude vystavena poprvé,″ říká ředitel kolínského Regionálního muzea Vladimír Rišlink.

Za rekonstrukci budovy a přístavbu moderního proskleného objektu zaplatil kraj víc jak sto milionů korun. Je v něm přednáškový sál nebo muzejní prostory

Návštěvníci si zatím prohlédnou především prostory ve 2. patře, v 1. patře, kde jsou v reprezentačních místnostech dochované fresky, připravuje muzeum expozici o historii Kolína,

Středověká sklepení s výstavou o dějinách domu a expozice o bitvách u Kolína budou z dalších aktivit, které nově otevřený Veigertovský dům lidem ještě letos nabídne.

Spustit audio
  • Aktuální dění
  • Zpráva