Nejznámější cyklotrasou v našem kraji je Labská stezka, říká kordinátor turistiky Středočeské centrály cestovního ruchu

24. květen 2022

Hostem pořadu K věci byl koordinátor vodní, cyklistické a železniční turistiky ve Středočeské centrále cestovního ruchu Patrik Macho.

Patrik Macho v rozhovoru s Tomášem Pancířem také prozradil, na které nové cyklostezky se můžeme ve Středočeském kraji těšit:

"Nejdříve asi na nové úseky na naší nejznámější cyklotrase - Labské stezce, a to u Mělníka. Tam se chystají ještě letos dobudovat tři nové úseky. Jinak rozpracováno je toho mnohem více. I mezi Čelákovicemi a Nymburkem probíhá intenzivní projektová příprava, ale to i na dalších stezkách, ať už podél Berounky například nebo Jizery. Samozřejmě pozadu nejsou ani obce. Ty připravují své páteřní cyklostezky. Tady bych určitě zmínil jednu významnou a ta bude v oblasti tzv. České Sibiře. Během několika málo let se tak dočkáme nové páteřní trasy mezi Bystřicí přes Votice až do Sudoměřic. Je to v trase překládané železniční trati."

Poslechněte si celý rozhovor v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.