Nepřeceňujte v létě své síly a chovejte se zodpovědně, radí náměstek ředitele středočeských hasičů

28. červen 2022

Hostem pořadu K věci byl náměstek ředitele středočeských hasičů pro úsek prevence a civilní nouzové připravenosti Jan Ryšavý.

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořil Jan Ryšavý o práci hasičů v letním období, kontrolách protipožárního zabezpečení i o spolupráci středočeských hasičů při zvládání uprchlické krize v souvislosti s válkou na Ukrajině.

Poradil, co by měli lidé, a to nejenom v létě, dodržovat, aby zásahy hasičů vůbec nepotřebovali. "Jde o to nepřeceňovat své síly a chovat se zodpovědně při své činnosti. To znamená nepřepínat se třeba při plavání nebo podobných aktivitách."

Jan Ryšavý také uvedl, jaké jsou nejčastější příčiny požárů ve středních Čechách: "Dá se říct, že nejčastější příčiny vzniku požárů jsou jednoznačně spojené s lidskou činností, a to ať úmyslně nebo spíše nedbalostním jednáním."

Celý rozhovor si můžete poslechnout v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.