O inspiraci, ze které čerpaly ženy v minulém století, bude dnešní Domácí štěstí

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pihy

Na začátku minulého století ženy kupovaly časopisy s názvy jako Žena a domov, Domácnost nebo Listy paní a dívek. Hledaly v nich inspiraci pro vedení domácnosti, vaření, volný čas a také rady pro krásu. Tady je několik z nich.

Kdo si myje ruce pravidelně v medové vodě, zachová si je krásné a hebké. Padání vlasů zamezíte, když budete vlasy po mytí oplachovat uvařeným heřmánkem se lžící octa. A nevzhledných pih se zbavíte, potírat-li je budete kyselým mlékem, ve kterém necháte přes noc stát nastrouhaný křen. Jak vidíte, ženy o sebe pečovaly vždycky a uměly si poradit i bez drahých preparátů. Vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...