Obránce Tomáš Kaberle vyhlíží zlatou olympijskou medaili

6. leden 2014

Hned tři hráči z české extraligy se vydají na olympijské hry do Soči. K jednomu z největších nominačních překvapení, obránci Vítkovic Michalu Barinkovi, se do nominace dostali zkušení, Tomáš Kaberle a Petr Nedvěd.

„Nejsem už nejmladší hráč a věděl jsem, že je to moje poslední šance dostat se na olympiádu. Takže jsem rád, že můžu reprezentovat Českou republiku počtvrté na olympijských hrách,“ radoval se obránce Kladna Kaberle.

Bek s bohatými zkušenostmi z NHL, kde oblékal dresy Toronta, Bostonu a Montrealu, patřil po návratu do mateřského Kladna k nejvytěžovanějším hráčům extraligy. Teď bude mít zase možnost postavit se nejlepším hráčům NHL.

„Myslím si, že všechny týmy budou vyrovnaný. Doufám, že naše mužstvo bude v nejlepší formě a dosáhneme na zlatou medaili,“ dává si vysoké cíle zkušený obránce.

Nejstarším hráčem v týmu pak bude liberecký útočník Petr Nedvěd. Hráč, který reprezentoval na olympijských hrách v roce 1994 v Lillehammeru Kanadu a získal v jejíjm dresu stříbrnou medaili, si získal důvěru trenéra Hadamczika především díky svému přístupu k hokeji.

„Kdyby měli mladí hráči tak velkou radost z hokeje jako má Nedvěd, tak by šel český hokej ještě dál. To znamená, že je odhodlaný bojovat, podřídit se týmu. O jeho nominaci jsem mluvil i s Jaromírem Jágrem a i podle něj je to velice dobrá volba,“ dodal k nominaci Nedvěda trenér Hadamczik.

Liberecký útočník si však bude muset v národním týmu zvyknout na trochu jinou roli, než kterou má v Liberci. Tam odehraje i pětadvacet minut za zápas a takové vytížení ho v Soči určitě nečeká.

„Absolutně nemám problém s jakoukoliv rolí v národním mančaftu. Pro mě je obrovská pocta a čest jet na olympiádu a jsem rád, že u trenéra mám takovou důvěru,“ řekl ke své nominaci Nedvěd.

„Není důležité, jestli budu nebo nebudu hrát, nebo kolik strávím na ledě minut. Hlavní je vytvořit dobrou partu, která potáhne za jeden provaz a to je naše jediná šance k úspěchu na olympiádě,“ dodal liberecký útočník.

Spustit audio