Ocet k úklidu používaly už naše babičky a oblíbený je právem dodnes

Když dříve hospodyňky neměly možnost koupit všemožné čisticí prostředky, používaly to, co bylo doma. Jejich velkým úklidovým pomocníkem byl ocet. Je levný, účinný, šetrný a spolehlivý.

Vyčistíte s ním vodovodní baterie, protože rozpouští vodní kámen. Když nalijte šálek do odpadu v koupelně nebo v kuchyni, skvěle ho tím vyčistíte. Ocet stačí přidat do teplé vody a můžete vytírat podlahy, čistit koberce nebo umývat nábytek, dveře, umyvadlo i vanu. Odstraní vodní kámen z pračky, myčky a dokonce s ním můžete ničit plísně na zdech. Ocet zkrátka není vůbec obyčejný a právem je stále v módě.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.