Olga Sommerová uvařila brambory s tvarohem a pečeným česnekem

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal pozvali do Pochoutek dokumentaristku a režisérku Olgu Sommerovou. Ta má ráda jednoduchá jídla z brambor, a tak se rozhodli udělat brambory s tvarohem a pečeným česnekem.

Povídali jsme si o tom, proč Olga ráda vaří rychlá jídla, jaké pochoutky měl rád její manžel Jan Špáta. Olga také prozradila, čím chtěla být původně a proč se nakonec stala dokumentaristkou. Dozvěděli jste se, jestli si dělá vlastní filmovou rodinnou kroniku a co ráda vaří dětem. Od Markéty Sokolové jste se dozvěděli, jak se vyrábí tvaroh.

Brambory s tvarohem a pečeným česnekem

Brambory s tvarohem:
600 g malých brambor, 2 palice česneku, 1 lžíce olivového oleje + na zakápnutí, sůl s 12 bylinkami, pár snítek tymiánu, hrst pažitky, 150 g rozpuštěného másla, 1 vanička polotučného tvarohu

Postup:
Celé palice česneku pokapejte olivovým olejem a pak každou samostatně zabalte do alobalu a dejte na třicet minut péct do trouby předehřáté na 180 °C. Brambory omyjte, vydrhněte kartáčkem a dejte vařit do osolené vroucí vody. Sceďte, nechte okapat, zchladnout a pak je pokrájejte na půlky. V pánvi rozpalte olej a opečte na něm brambory. Když začnou zlátnout, posypte je solí, přidejte tymián a krátce prohřejte. Rozdělte na talíře, přidejte stroužky pečeného česneku, přelijte máslem a navrch dejte tvaroh a posypte pažitkou.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.