Oprava historických domů pro středočeskou galerii v centru Prahy se prodraží

13. červenec 2011

Oprava někdejšího sídla Galerie Středočeského kraje značně podraží. Termín dokončení rekonstrukce několika historických domů v centru Prahy se odkládá.

Kvůli přestavbě bylo zrušené i informační centrum, které za více než dva miliony korun vybudovalo bývalé vedení kraje a které fungovalo pouze několik měsíců. Středočeský kraj počítá s tím, že tu po opravě budou znovu výstavní sály, produktová prodejna a také infocentrum.

Původně mělo být vše hotovo už na konci roku 2009. Termín dokončení se mezitím několikrát posunul - aktuálně na konec letošního roku. Kraj to vysvětluje tím, že se až dodatečně ukázalo, že oprava musí být větší.

Rekonstrukce galerie GASK v Praze

Oprava také podražila. Z původních 20 milionů kraj nyní uvádí cenu dvojnásobnou. Ovšem kromě této oficiální sumy schválili krajští radní na konci letošního května navýšení nákladů rekonstrukce o druhou a třetí etapu v celkové výši 51 milionů korun.

Otázku, jestli to znamená, že celá oprava bude nakonec dohromady stát 91 milionů, nebo je druhá a třetí etapa už částečně započtená v přiznaných 40 milionech, ale ani po čtrnácti dnech nikdo z kraje nezodpověděl.

autor: psp
Spustit audio