Oprava roubenky, sladkovodní krevety, sběratelka kalendářů

19. červen 2010

185. vydání poradny pro všechny kutily, chovatele, sběratele a vůbec všechny, kteří se neradi nudí, přinese informace o střešních zahradách, opravách roubených chalup i chovu sladkovodních krevet. Eduard Hrubeš samozřejmě nezapomněl přidat ani dobrou radu na závěr...

Substrát a hnojiva na střešní zahradě
Chtěli byste si zřídit na vaší střeše zahradu? Vedle technických podmínek byste potom měli znát také vše o speciálním substrátu a hnojivu, protože Vašim rostlinkám byste měli i na střeše zajistit maximálně přirozené prostředí...Na všechny podrobnosti se ptala Markéta Vejvodová Vladimíra Horského z firmy Terestra.

Sbírání kapesních kalendářů
Říká se, že sběratelé jsou šťastní lidé. Důkazem tohoto tvrzení je paní Zdena Smetanová, která léta sbírá kapesní kalendáře. A má jich už víc než 132 tisíc. Krátký rozhovor se sběratelkou-rekordmankou natočil Jan Zítka.

Rekonstrukce roubenky
Staré roubené chalupy – tedy roubenky – působí nesmírně romanticky. Méně romanticky už působí, pokud se na takovou starou chalupu podíváte pečlivě a zjistíte, že potřebuje nutnou opravu! Jak byste měli v tomto případě postupovat, pro vás zjišťovala Markéta Vejvodová u Roberta Virta z časopisů o bydlení.

Akvarijní krevety
V poslední době se akvaristé čím dál víc zajímají o sladkovodní krevety. V akváriu se tito nádherní barevní živočichové opravdu krásně vyjímají. Jaké druhy můžeme chovat a jak o ně pečovat? O akvarijních krevetách si s Lízou Švejdovou, odbornicí na zájmové chovy, povídal Jan Zítka.


Dobrá rada na závěr
Jak zvládnete krájet cibuli bez slz? Těsně před krájením cibuli schovejte na krátkou chvilku do mrazáku.

autoři: Eduard Hrubeš , Jan Zítka , Markéta Vejvodová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová