Páteční Noční linka: Babičky a dědečci na hlídání (a rozmazlování)

22. prosinec 2023

Slýcháváte, jak si mladé rodiny někdy postesknou, že nemají nikoho, kdo by jim pomohl s hlídáním dětí? A víte, že i na tyhle hlídací babičkovské a dědečkovské služby dnes už existují i agentury?

A jak jste na tom v tomto ohledu byli a třeba ještě pořád jste vy? Jste prarodiči na hlídání? A jste i těmi, kteří vnoučata rozmazlují a učí je i něčemu?

Příběhy hlídacích babiček a dědečků, které dnes vytvoří Noční linku, můžete telefonovat na číslo 731 800 900 a psát na e-mail linka@rozhlas.cz. Ve vysílání se na ně bude těšit průvodce dvěma hodinami Noční linky, Borek Kapitančik.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.