Páteční Noční linka: Láska sex a něžnosti v pozdějším věku

26. leden 2024

Jak vnímáte lásku a intimitu ve srovnání s mládím? Jaké jsou výzvy a přínosy romantiky a něžností v pozdějším věku? Jaké role hrají zdravotní otázky při zachování sexuální aktivity ve stáří? Jak se vyrovnávat s fyzickými změnami a omezeními v sexuálním životě ve vyzrálém věku?

Umíte se bavit otevřeně o sexu a sexuálních potřebách? Existuje něco jako „příliš starý na lásku a sex“? Dá se s tím vyrovnat? Jak podporovat něžnost a fyzickou blízkost v pozdějším věku bez tlaku na sexuální výkon? Má sex a láska v pozdějším věku jinou kvalitu a jak tuto změnu vnímají sami jedinci ve stáří?

Podle výzkumu National Social Life, Health and Aging Project (NSHAP) v USA provozuje sex více než 40 % mužů a 20 % žen ve věku 65-74 let. Sex. Jak tato tři písmena vnímáte ve svém věku vy?

V dnešní Noční lince z Prahy se na vaše odpovědi bude těšit Honza Macoun. Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.