Páteční Noční linka: Mezinárodní den bez nákupů – má smysl?

25. listopad 2022

Za Mezinárodním dnem bez nákupů stojí nečekaně muž, který sám pracoval v reklamní agentuře a už se mu nelíbilo, jak reklamy ovlivňují lidi a nutí jim zbytečné věci, které ani nepotřebují. Den bez nakupování má podpořit myšlenku toho, co vlastně doopravdy k životu potřebujeme.

A přiznejme si sami, kolik zbytečností nakoupíme. Jak jste na tom s nakupováním vy? Za co nejvíce utrácíte? Jak moc se díváte na cenovky? Co si neopustíte, ať to stojí, co to stojí? Musíte si psát nákupní seznam, abyste nenakupovali zbytečnosti? Přemýšlíte při nakupování ekologicky? Jak vzpomínáte na časy, kdy se v obchodech stály dlouhé fronty na základní zboží a některé zboží bylo pouze „podpultové“? Co všechno už máte nakoupené na Vánoce? Kupujete často zboží na splátky? Kolik za dárky a výzdobu letos plánujete utratit? Nebo to nepočítáte?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.