Páteční Noční linka: Pohrává si počasí s vaší náladou?

10. červen 2022

Lidí citlivých na změny počasí za poslední víc než půl století výrazně přibylo. Podle vědců je to životem ve městech a odtržením od přírody. Meteosenzitivních jedinců je v západoevropské populaci podle některých studií až osmdesát procent. Patříte mezi ně? 

Ovlivňuje počasí vaši náladu? Pokud ano, jak moc? Při jakém počasí jste nejčastěji, jak se říká, bez nálady? Má sluneční světlo vliv na to, jak moc jste unavení? Jaké jsou pro vás příjemné denní teploty? Vyhovují vám více ty zimní nebo letní? Nebo se snad nemůžete dočkat tropických teplot? Co máte na létě nejraději? Jak ovlivní v létě vaše plány počasí? Hodně nebo vůbec? Máte vždy náhradní plán? A umíte se přizpůsobit? Vzpomínáte na zimu a těšíte se na její další kolo nebo máte raději teplo a sluníčko? V jakém ročním období jste nejaktivnější?

Vaše příspěvky nám můžete psát na rohlas.cz/linka, kde si můžete také přečíst vzkazy ostatních. K dispozici je email nocnilinka@rozhlas.cz a také telefon 731 800 900.

V době vysílání můžete volat do studia Českého rozhlasu Zlín, kde vás čeká Jarka Barboříková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...