Pavel Ovesný má netradiční přístup ke vzdělávání. Podnikatele bere na túru do brdských lesů

19. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Lektor Pavel Ovesný učí s batohem na zádech o tvorbě cen a rizicích podnikání

Pavel Ovesný rád učí lidi novým věcem. Věnuje se kurzům veganského vaření a stal se velkým propagátorem podnikání na volné noze. V klasické učebně ho ale nenajdete, se svými klienty se totiž jako Lesa Pán vydává do Brd nebo do Českého krasu. Na celodenní túře s nimi probere úskalí jejich podnikání.

Do lesa se s ním vydávají lidé, kteří podnikají na volné noze. Byl mezi nimi režisér, ilustrátorka, designérka a další profese tvůrčího charakteru. S Pavlem Ovesným během dlouhého výletu proberou tvorbu cen, lepší produktivitu, prevenci rizik nebo získávání nových zákazníků.

A proč podnikatele školí zrovna během chůze v přírodě? „Já trávím velmi rád čas v přírodě a přemýšlel jsem, jak část toho svého podnikání do přírody přenést,“ vysvětluje lektor Pavel Ovesný. Díky pohybu se rozproudí krev v těle a okysličí mozek. Za chůze se zapojí obě mozkové hemisféry a člověku to pak skutečně pálí. „Všichni říkají, že v přírodě často vymyslí něco, co by někde u stolu v zasedačce pravděpodobně ani nevymysleli.“

Změna prostředí umožňuje podnikatelům vidět věci jinak. Takový dlouhý výlet má podobně jako podnikání svoje vrcholy i údolí. Lektor Pavel Ovesný už s podnikateli nachodil stovky kilometrů.

autor: Barbora Kvapilová | zdroj:
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.