Petr Martinák upekl kuře na cherry rajčatech

Naším hostem v rozhlasové kuchyni byl sice jeden muž, ale jakoby spolu s ním přišla i plejáda herců, komiků a politiků. To proto, že si Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal pozvali imitátora Petra Martináka. Přinesl recept na své oblíbené kuře na cherry rajčatech.

Naďu a Patrika čekalo od Petra i jedno sladké překvapení. S Petrem si povídali o vaření, o ekonomii, kterou vystudoval a o jednom slavném politikovi, který prý nezná ekonomickou teorii. Slovní hru s pojmy z kuchyně tentokrát napovídali slavné osobnosti ústy Petra.

Kuře na cherry rajčatech:
kuřecí stehna, sůl, brambory na 4 porce, snítka tymiánu, olivový olej a cherry rajčata

Kuřecí stehna s cherry rajčaty

Postup:
Do pekáčku vyskládáme čtvrtky oloupaných brambor, zalijeme olivovým olejem a na dno přidáme trochu vody. Necháme v troubě asi 10 minut. Poté vyndáme, na brambory naskládáme kuřecí stehna, osolíme, posypeme snítkami tymiánu, položíme cherry rajčátka vč. keříku navrch a pečeme na 40 minut.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.