Petr Vlk uvařil jahodové knedlíky v perníku, ochutnávala Jana Šulcová

Zkuste si udělat báječné a přitom jednoduché jahodové knedlíky obalené v perníku jako šéfkuchař Petr Vlk z restaurace Na Kopci v Praze 5. Recept prý pochází od Pavla Pospíšila, jeho velkého učitele. Ochutnávat dorazila také herečka Jana Šulcová.

Jahodové knedlíky v perníku

Ingredience
  • pevnější jahody
  • 1/2 kg měkkého tučného tvarohu
  • 4 vejce
  • 100 g cukru krupice
  • 150 g polohrubé mouky
  • 100 g rozpuštěného másla
  • 3/4 toustového chleba bez kůry
  • sůl

Postup:

Do misky dáme tvaroh a vyklepneme čtyři žloutky. Přidáme cukr, rozpuštěné máslo a všechno smícháme. Přidáme mouku a toustový chleba nakrájený na kostičky a propracujeme v těsto. Hotové těsto zabalíme do potravinářské fólie a necháme alespoň patnáct minut odležet.

Obalování v nastrouhaném perníku

Po odležení začneme tvořit knedlíky. Vezmeme kousek těsta, z kterého uděláme placičku, kterou posypeme polohrubou moukou. Na těsto položíme jahodu, kterou do něj zabalíme. Přebytek těsta odřízneme a následně vykoulíme kuličku. Hotový knedlík odložíme na tác posypaný polohrubou moukou.

Knedlíky vaříme v osolené vodě přibližně 7 minut. Uvařený knedlík poznáme podle toho, že vyplave na hladinu. Pro jistotu ale doporučujeme nechat knedlík vařit ještě 2 minuty po vyplavání.

Po uvaření knedlík obalíme v nastrouhaném perníku a můžeme podávat s rozpuštěným máslem, případně kopečkem vanilkové zmrzliny.

Petr Vlk

Po zakončení studia odborné školy v roce 1999 nastoupil do Lvího dvora, kde působil dva roky a poprvé se seznámil s velkou kuchyní. Poprvé také pracoval pod vedením Tita Eliáše. V roce 2001 společně s Titem a Zdeňkem Pohlreichem působil ve vyhlášené restauraci U Patrona. Následoval šéfa Pohlreicha do Café le patio.

V roce 2004 se seznámil s kuchyní v Radissonu pod vedením Jiřího Štifta. V dalším roce vyrazil na zkušenou do Něměcka k Pavlu Pospíšilovi – prvnímu českému majiteli michelinské hvězdy. Po návratu v roce 2009 se vrátil do teamu Jiřího Štifta do Radissonu jako souschef, aby mohl konečně v roce 2009 zakotvit v restauraci Na Kopci. V roce 2011 se stal i jejím společníkem.

Jana Šulcová, Petr Vlk, Patrik Rozehnal a Naďa Konvalinková

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.