Pivní polévka od šéfkuchaře Lukáše Fialy. Ochutnala i Veronika Jeníková

Tentokrát jsme se přesunuli do chrámu zasvěcenému pivu – Pivovarského klubu na Praze 8. Kuchyni tam vládne Lukáš Fiala, který nám uvařil pivní polévku. O pivu tam umí nádherně vyprávět pan Dočkal. V roli vrchního ochutnávače byla herečka Veronika Jeníková.

Pivní polévka:

Ingredience
  • 100 g másla, 2 lžíce hladké mouky, pšeničné pivo, hovězí vývar, 2 vejce, řepkový olej, smetana, pepř a sůl

Postup:

Hrnec si rozehřejeme a v něm rozpustíme máslo. Aby se nám máslo nepřipálilo, přilijeme kapku řepkového oleje. Přidáme orestovanou hladkou mouku, promícháme a provaříme. Zalejeme pšeničným pivem a vývarem v poměru jedna ku jedné.

Pšeničné pivo je důležité, protože jinak budeme mít polévku hořkou. Důkladně promícháme, aby se nám mouka nepřipálila. Následně necháme projít varem. Pak přidáme špetku soli a pepře. Nakonec zjemníme smetanou, kterou provaříme dvě až tři minuty.

Přilijeme pivo a vývar

Podávat můžeme s nastrouhaným vejcem natvrdo. Nebo můžeme polévku obohatit tím, že v ní provaříme i kysané zelí a dáme trochu uzeného masa. Vznikne tak pivní zelňačka.


Lukáš Fiala

Vyučil se v Praze 4-Braníku a maturitu skládal jako učeň v Písnici. S profesionální kuchařinou začínal v Pivovarském domě v Praze, kde vařil králíky, kachny a další pokrmy na pivu. Pivo má totiž rád, stejně jako českou kuchyni. Miluje například protýkané hovězí na způsob svíčkové bez smetany, šunkofleky nebo vepřové plátky na hořčici s bramborovou kaší. Říká, že v kuchyni a v podniku je třeba vyhovět všem.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.