Pochodu Praha-Prčice se zúčastnilo nejvíc lidí za posledních 27 let

20. květen 2012

Sobota byla ve středních Čechách ve znamení tradičního turistického pochodu Praha-Prčice. Letošního ročníku se i díky příznivému počasí zúčastnilo přes 21 tisíc lidí – to je nejvíc za posledních 27 let.

Kromě nejdelší sedmdesátikilometrové trasy z Prahy bylo možné vyrazit na pochod i z některého z třinácti dalších startovních míst. Jedním z nich byly i Petrovice u Sedlčan.

Startovat tam bylo možné od základní školy, a to od půl osmé až do půl jedenácté dopoledne. Letošního ročníku se na této trase zúčastnilo celkem 654 pochodníků. Trasa z Petrovic měřila třicet kilometrů a vedla přes rozhlednu Hodětín, Kuní, Obděnice a Zadní Boudy do Prčice.

Pochod kromě lidí ze Středočeského a Jihočeského kraje přilákal i účastníky ze vzdálenějších končin republiky. „Já mám botiček pět a letos budu mít šestou, začínali jsme v roce 2003, 2004, pak jsme měli nějakou pauzu a teď chodíme čtyři roky po sobě,“ říká Jana Jenšovská, která s rodinou přijela z Dobšic u Znojma.

V cíli pochodu bylo tradičně živo

Rodina Jenšovských prý už několik let upřednostňuje jižní trasy pochodu z Milevska nebo Petrovic. Důvodem je menší počet pochodníků a především krásná petrovská krajina, která jim učarovala. „Zaujal nás kostel v Obděnicích, půjdeme se tam určitě podívat. Chceme udělat nějakou fotku a zjistit, jestli je otevřený,“ říká Lucie Jenšovská, která na 47. ročník přijela s rodiči.

autor: Radek Ctibor
Spustit audio