Pochoutky s Irenou Fuchsovou

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal ve své kuchyni vařili se spisovatelkou a divadelní nápovědkou Irenou Fuchsovou její oblíbený zbytkový pokrm z brambor a těstovin "grenadýrský marš".

Během vaření si povídali o tom, jak poprvé tento pořad uvařila v domnění, že je jejím vynálezem, a kolegové v divadle ji pak prozradili, že už dávno existuje. Dozvěděli jsme se, že než začne paní Fuchsová psát, musí mít navařeno a také vymyšlený název knihy. Každý den je schopná napsat jednu povídku.

Grenadýrský marš
Ingredience: zbytky vařených brambor, zbylé uvařené těstoviny, cibule, anglická slanina, sůl, pepř, sádlo, sladká i pálivá paprika.

Postup: Na másle (i na sádle) zpěnít cibulku, přidat na ni nakrájenou anglickou slaninu. Dále přidat sladkou i pálivou papriku (koření), zamíchat, podle potřeby osolit i trochu opepřit. Mezitím v kastrolu osmahnout hotové těstoviny a na malé kostičky nakrájené uvařené brambory. Nakonec se všechno smíchá a prohřeje.

Irena Fuchsová v Pochoutkách

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.