Pochoutky s šéfkuchařem Café Savoy Romanem Frenclem

Nedělním hostem Pochoutek byl šéfkuchař Café Savoy v Praze – Roman Frencl. Pod jeho vedením Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal připravili v Pochoutkách pravý francouzský chléb zapečený s kozím sýrem a sezonní zeleninou. A sýr byl opravdu dovezen přímo z Paříže. Navíc si všichni pochutnali i na tvarohových knedlících plněných čerstvým ovocem se zakysanou smetanou, domácím perníkem a čokoládou.

Během přípravy si povídali o tom, kdy začíná den v kavárně, jestli u nich opatrují tajné recepty, jak pracuje sommeliér, jestli jezdí vína ochutnávat a zda se pije v kuchyni při vaření.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.