Pochoutky s šéfkuchařem Romanem Paulusem

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal se tentokrát vydali vařit do Alcronu, kde se stali hosty a pomocníky nejlepšího českého kuchaře současnosti. Roman Paulus získal totiž titul "Kuchař roku 2010". Je šéfkuchařem hotelu Radisson SAS Alcron Praha, zkušenosti sbíral v New Yorku i Rakousku. Vařil na zaoceánské lodi, ale i manželce a dětem. Posluchače Pochoutek inspiruje recepty na studenou polévku a pravé italské risotto...

Roman Paulus se rád inspiruje v zahraničí, kam by podle něj měl na zkušenou vyrazit každý kuchař. A jelikož na Regionu zrovna probíhal Italský týden, přidal dva recepty jako vystřižené z italského pobřeží – pravé italské risotto se šafránem a grilovanými krevetami a osvěžující okurkovou polévku.


Okurková polévka
1 velká salátová okurka, kelímek zakysané smetany, bílý jogurt, stroužek česneku, sůl, čerstvý černý pepř

Risotto se šafránem
Rýže Corneolli, vývar, bílé víno, máslo, šalotka, trocha šafránu, olej, krevety, chřest

Roman Paulus v Pochoutkách

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.