Pokud dodržíte několik jednoduchých pravidel, vánoční hody si užijete bez následků

18. prosinec 2019

Ačkoliv Vánoce vypuknou až za týden, většina z vás už určitě dokončuje nákupy dárků, a hospodyně chystají přípravu vánočních kulinářských hodů. Možná máte už cukroví napečené, ovšem vánoční hodování nekončí pouze u těchto sladkostí. Radí MUDr. Petr Grenar.

Jakkoliv si předem často říkáme, že letos už tolik jíst nebudeme, většinou to stejně nedodržíme. V každém případě, pokud přes rok jíme více méně dietně a pak se při pohledu na vánoční dobroty neudržíme, je to pro zažívání šok. Pokud dodržíte několik jednoduchých pravidel, vánoční hody si užijete bez následků

Každý rok je to stejné. Po Vánocích se plní čekárny u lékařů pacienty, kteří řeší zažívací problémy. Přitom vánoční hody se lze vychutnat i bez následků. První pravidlo je, nepřejídat se. Ale to při pohledu na plné stoly dobrot dodrží pouze málokdo...Pak tedy následují další pravidla. Především dobrá skladba jídla. I přes různé tradiční pokrmy je vhodné preferovat jídla lehká a nejíst pozdě. Poslední větší hodování si užijte nejpozději do 17 hodin odpoledne. Zažívání také udržíte v kondici pravidelnou kvalitní snídaní, kdy už pak během dne budete mít spíše chuť „přizobávat“ různé dobroty. Pak je vhodné dobře se naobědvat a večeři spíše ošidit. A co je nejdůležitější - celková pohoda při jídle, rozhodně nedopusťte, aby vánoční hodování doprovázel jakýkoliv stres.

Když digestivum je lékem…

Alkohol může ve velmi malém množství v některých případech i pomoci. A to je otázka digestiv. Po hojném jídle je velmi vhodná malá dávka digestiva, které nastartuje trávení. Tyto nápoje jsou přímo určené k tomu, aby připravily a nastartoval zažívací trakt, a po hojném jídla pak byly onou „tečkou“ která celou hostinu završí. Důležité ale je, aby se samozřejmě jednalo, pouze o přípitek „na chuť“ ve velmi malém množství. Opět tu platí pravidlo, vše musí být v harmonii a na jídlo si nechte dost času. Pokud máte dost, dejte si přestávku a v jídle už nepokračujte. Jestliže se rozhodnete naráz sníst celou kachnu, problémy na sebe nenechají dlouho čekat.

A co když to stejně zase přeženeme?

Pokud si bez hodování Vánoce představit neumíte, raději si předem pořiďte alespoň mátový čaj, který jako první pomoc uvolní křeč v oblasti zažívacího traktu. Případně nějaký spasmolytický lék, se kterým už máte zkušenost. V případě problémů je dobré jíst často a po troškách, ovšem dietně. To znamená, že popíjíte neslazený čaj a přikusujete jídla, která obsahují minimum tuku - ideálně klasický suchar. Už samotná dieta velmi často vede během půl dne k výraznému zlepšení. Pak ovšem pozor. Po zlepšení velmi pozvolna začněte jíst běžné jídlo a opravdu VELMI pomalu zvykejte zažívání opět na plnou zátěž. Bohužel, pokud se rozjedou zažívací problémy, jako laici stěží poznáte, jestli se jedná o banální problém, ze kterého se vyspíte, nebo jestli se již nerozjíždí zánět slinivky, žlučníku nebo apendix. Platí, že pokud bolesti a problémy trvají několik hodin, je lepší navštívit pohotovost.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.