Policie obvinila dvě ženy a muže kvůli smrti dvou chlapců na jezeře Lhota u Prahy

Pietní akce za dva chlapce, kteří se utopili na koupališti ve Lhotě.
Pietní akce za dva chlapce, kteří se utopili na koupališti ve Lhotě.

Středočeští policisté v pondělí obvinili kvůli srpnovému utonutí dvou chlapců na jezeře Lhota u Prahy tři lidi. Potvrdila to policejní mluvčí Markéta Johnová s tím, že dvě ženy a jednoho muže viní policie z usmrcení z nedbalosti. Jestli jde o zaměstnance koupaliště, ale Johnová nepotvrdila. Na obvinění jako první upozornila Česká televize.

„Obvinili jsme tři osoby. Jedná se o dvě ženy a jednoho muže. Obvinili jsme je z trestného činu usmrcení z nedbalosti, kde jim hrozí trest odnětí svobody ve výši jeden až šest let. Vzhledem k tomu, že na případu stále ještě pracujeme, nebudeme v tuto chvíli sdělovat žádné bližší informace, ani co se týká obviněných,“ řekla Markéta Johnová.

Chlapci se na koupališti utopili 2. srpna. Ve vodě je našli asi po dvou hodinách od nahlášení potápěči. Záchranáři již chlapcům nedokázali pomoci, resuscitace byla neúspěšná.

Podle některých médií personál areálu otálel s pomocí rodičům, kteří děti hledali. Ředitel areálu Robert Nedvěd řekl již dříve serveru iDNES, že zaměstnanci areálu Lhota podle něj udělali pro záchranu dětí maximum. 

V neděli 5. srpna se na koupališti sešlo asi 150 lidí na pietní akci za utonulé chlapce. Kolem dřevěného kříže u lesní cesty účastníci položili květiny a svíčky. Hrála harmonika, někteří lidé tiše zpívali a podle vietnamského zvyku házeli na pietní místo hrsti rýže.