Policie v kraji se zaměřila na nákladní auta a autobusy, čtyřem řidičům zakázala další jízdu

U Teplic policisté kontrolovali nákladní auta

Špatný technický stav nákladních aut a autobusů, nedodržení bezpečnostních přestávek a doby jízdy, nebo řízení bez zapnutých bezpečnostních pásů patřily k nejčastějším prohřeškům řidičů, které minulý týden kontrolovali v rámci bezpečnostně dopravní akce TISPOL středočeští policisté.

Během akce policisté zkontrolovali 871 vozidel, z nichž bylo 313 nákladních aut a 17 autobusů. Při tom zjistili 211 přestupků, většinu z nich vyřešili pokutou na místě. „Celkem jsme na pokutách vybrali 116 tisíc korun, 33 přestupků bylo oznámeno správním orgánům k dalšímu šetření,″ uvedla mluvčí policie v Rakovníku Michaela Richterová.

Z 313 zkontrolovaných nákladních aut patřilo 170 českým a 143 zahraničním dopravcům. „Ve 36 případech bylo u řidičů nákladní dopravy zjištěno porušení zákona a čtyřem řidičům byla zakázána další jízda. V jednom případě byl zjištěn u řidiče alkohol, u jiného bylo zjištěno užití jiné návykové látky,″ doplnila policistka.

Ve 22 případech byla nákladní auta ve špatném technickém stavu, nedodržení bezpečnostních přestávek a doby jízdy odhalili policisté ve 28 případech, z toho u čtyřech řidičů autobusů.

Čtyři auta byla přetížena, tři neměla dobře zajištěný náklad. Deset řidičů náklaďáku špatně používalo tachograf, u dvou řidičů policisté objevili manipulaci s kontrolním zařízením a paměťovými kartami.