Pondělí: Platí stále rčení, co Čech, to muzikant?

22. únor 2016

Máte rádi hudbu, pokud ano, co posloucháte rádi? Hrajete na nějaký hudební nástroj, případně v kapele? Kdo vás učil hrát? Jste samouky nebo jste navštěvovali hudební školu? Co vám výuka dala? Chodili jste tam rádi? Jak vzpomínáte na svého učitele (učitelku)? Vzpomenete si na nějaký nezapomenutelný zážitek, který jste díky muzice zažili? Muzicíruje se u vás v rodině? Pokud jdete na koncert, jaký hudební žánr preferujete? Máte oblíbeného zpěváka, zpěvačku, skupinu?

Dočetla jsem se, že z výsledků průzkumu vyplývá, že úsloví "Co Čech, to muzikant" je už minulostí. Zatímco v dětství hrál na hudební nástroj nebo zpíval téměř každý druhý, v dospělosti se hudbě aktivně věnuje jen 17 procent lidí. Zájem přetrvává především o hru na kytaru, klavír a flétnu. Platí to i pro dnešní děti a mládež, jak jsme na tom, co myslíte?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.