Pondělí: Podléháte nákupní horečce?

31. říjen 2016

Za necelé dva měsíce usedneme k svátečnímu stolu, později se přesuneme k vánočnímu stromečku. Chystáte se na nákupy vánočních dárků už teď nebo je necháváte na poslední chvíli? Nakupujete rádi nebo vás tato činnost nechává chladnými? Co nakupujete nejčastěji? Působí na vás reklama z letáků, televize nebo se nenecháte ošálit a nakoupíte pouze to, co potřebujete?

Potěšit někoho malým dárkem je určitě příjemné a nemusí to být dary za tisíce. Někdy vyrobený dárek jen a jen pro vás, který pro vás někdo vyráběl hodiny, případně dny, má pro vás nedozírnou hodnotu, určitě mi dáte v dnešní Noční lince za pravdu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.