Pondělí: Sousedské vztahy

23. únor 2015

Jak vycházíte se svými sousedy? Bydlíte na malém městě (případně na vesnici) nebo ve velkoměstě? Domníváte se, že dobré sousedské vztahy souvisí s tím, kde bydlíte? Jsou pro vás sousedské vztahy důležité nebo se tím vůbec nezaobíráte? Pomáháte si se svými sousedy? Pokud např. větve vašeho stromu přesahují přes plot vašeho souseda, je běžnou záležitostí, že ovoce, které je na zmíněné větvi, nabídnete automaticky sousedovi? Na co vzpomínáte v rámci sousedských vztahů rádi? Jak jste se např. bránili proti neohleduplným sousedům? Je to vůbec možné?

Vzhledem k tomu, že většina z nás nežije někde na samotě u lesa, kde se široko daleko nenachází živá duše, tak určitě každý řeší alespoň jednou za čas v menší či větší míře vztahy se svými sousedy. Pro některé jsou sousedské vztahy procházkou růžovou zahradou, někteří řeší alespoň jednou za čas v menší či větší míře konflikty se svými sousedy. Jak jste na tom vy?


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.