Pondělí: Život bez domova

26. leden 2015

Ocitli jste se někdy v životě bez domova? V situaci, kdy jste neměli kde bydlet? Jak jste si s tím poradili? Našel se někdo, kdo vám podal pomocnou ruku? Pomáháte lidem bez domova nebo se na ně díváte jako na lidi, kteří si za to svým způsobem mohou sami? Jak jste prožívali první týdny v emigraci?

Člověk bez domova neboli bezdomovec je někdo, kdo nemá domov či možnost dlouhodobě využívat nějaké přístřeší. Termín bezdomovectví pak označuje způsob života této osoby a existenci tohoto jevu. Bezdomovectví je nejvíc patrné ve velkých městech a většinou je, spolu s dalšími negativními faktory, doprovázeno sociální izolovaností a psychickým i fyzickým strádáním.


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.