Pondělní Noční linka: Jídlo jako radost a jako lék

21. únor 2022

Jaká jsou vaše oblíbená jídla? Tradiční česká nebo exotická? Sladká nebo slaná svačina? Jaké je vaše oblíbené jídlo, kterým rádi a často hřešíte? 

Vaříte každý den? Vaříte rádi? Kdo vás to naučil? Používáte při vaření knižní kuchařku nebo recepty, které jste "zdědili" od vaší maminky? Jaké je vaše nejoblíbenější koření? Vaříte a vážíte ingredience vždy přesně podle receptu nebo vaříte „od oka“? Chodíte často do restaurace? Co vám chutnalo jako dětem? Co se jedlo dříve a co převládá na stole nyní? Co je podle vás zdravým jídlem? Na jaký gurmánský zážitek rádi vzpomínáte?

Na vaše názory a cenné zkušenosti se těší Jarka Barboříková.

Napište na rozhlas.cz/linka nebo zatelefonujte na číslo 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.