Pondělní Noční linka: Kočka, nebo pes?

4. únor 2019

Na co jste mysleli při výběru nového člena rodiny? Dohadovali jste se doma, jestli si raději pořídíte kočku nebo psa? Jaké zvíře u vás zvítězilo a proč? Co nového jste se od svého čtyřnohého parťáka naučili? Máte doma kočku i psa? Jak se snáší? Co si myslíte, je chytřejší kočka nebo pes? Preferujete zvíře z útulku nebo z chovné stanice? Jaké s tím máte zkušenosti?

Kočka domácí je domestikovaná forma kočky divoké, která je už po tisíciletí průvodcem člověka. Stejně jako její divoká příbuzná patří do podčeledi malé kočky, a je typickým zástupcem skupiny. Má pružné a svalnaté tělo, dokonale přizpůsobené lovu, ostré drápy a zuby a vynikající zrak, sluch a čich. Pes domácí je největší domestikovaná šelma a jedno z nejstarších domestikovaných zvířat vůbec, provázející člověka minimálně 14 tisíc let. Obecně se předpokládá, že se jedná o zdomácnělého a umělým výběrem změněného vlka obecného.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová