Pondělní Noční linka: Kočka, nebo pes?

4. únor 2019

Na co jste mysleli při výběru nového člena rodiny? Dohadovali jste se doma, jestli si raději pořídíte kočku nebo psa? Jaké zvíře u vás zvítězilo a proč? Co nového jste se od svého čtyřnohého parťáka naučili? Máte doma kočku i psa? Jak se snáší? Co si myslíte, je chytřejší kočka nebo pes? Preferujete zvíře z útulku nebo z chovné stanice? Jaké s tím máte zkušenosti?

Kočka domácí je domestikovaná forma kočky divoké, která je už po tisíciletí průvodcem člověka. Stejně jako její divoká příbuzná patří do podčeledi malé kočky, a je typickým zástupcem skupiny. Má pružné a svalnaté tělo, dokonale přizpůsobené lovu, ostré drápy a zuby a vynikající zrak, sluch a čich. Pes domácí je největší domestikovaná šelma a jedno z nejstarších domestikovaných zvířat vůbec, provázející člověka minimálně 14 tisíc let. Obecně se předpokládá, že se jedná o zdomácnělého a umělým výběrem změněného vlka obecného.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?