Pondělní Noční linka: Kočka, nebo pes?

4. únor 2019

Na co jste mysleli při výběru nového člena rodiny? Dohadovali jste se doma, jestli si raději pořídíte kočku nebo psa? Jaké zvíře u vás zvítězilo a proč? Co nového jste se od svého čtyřnohého parťáka naučili? Máte doma kočku i psa? Jak se snáší? Co si myslíte, je chytřejší kočka nebo pes? Preferujete zvíře z útulku nebo z chovné stanice? Jaké s tím máte zkušenosti?

Kočka domácí je domestikovaná forma kočky divoké, která je už po tisíciletí průvodcem člověka. Stejně jako její divoká příbuzná patří do podčeledi malé kočky, a je typickým zástupcem skupiny. Má pružné a svalnaté tělo, dokonale přizpůsobené lovu, ostré drápy a zuby a vynikající zrak, sluch a čich. Pes domácí je největší domestikovaná šelma a jedno z nejstarších domestikovaných zvířat vůbec, provázející člověka minimálně 14 tisíc let. Obecně se předpokládá, že se jedná o zdomácnělého a umělým výběrem změněného vlka obecného.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.