Pondělní Noční linka: Koníček na celý život

27. únor 2023

Patříte mezi hobíkáře, kteří se celý život zajímají o svůj koníček? Patříte mezi rybáře, chovatele, myslivce, včelaře nebo zahrádkáře? Případně máte jiný koníček? Co vás na vašem koníčku naplňuje nejvíce? Podědili jste koníček po vašem otci, dědovi, pradědovi? Jak často se svému koníčku věnujete? Předáváte žezlo vašim dětem a vnukům?

Koníček je záliba, činnost, kterou vykonáváme pro zábavu, potěchu nebo oddech. Těším se na vaše koníčky, o kterých mi budete v dnešní Noční lince vyprávět. Mezi mé životní koníčky patří hudba, knihy a zvířata.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.