Pondělní Noční linka: První byt

6. září 2021

Vzpomenete si ještě na vaše první bydlení? Jak jste ho získali? Bydleli jste sami nebo už se svým protějškem? Jak jste si ho zařídili, co tam nesmělo chybět? Šlo ještě o studentské bydlení nebo už to bylo s novou rodinou? Bydlíte stále ve stejném bytě, případně domě? Stěhovali jste se v životě často? Byly to velké vzdálenosti? Bylo to například právě kvůli novému bytu?

Byt je buď jedna místnost, nebo více místností vhodným způsobem propojených, které jsou oddělené od zbytku domu. Celý prostor lze uzamknout. Tyto místnosti slouží k ubytování jedné nebo více osob. Obvykle žijí v jednom bytě příslušníci jedné rodiny.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.