Pondělní Noční linka: První letní den

21. červen 2021

Zřejmě nebudu sama, ale určitě se mnozí přidáte, když prohlásím, že jsem se na léto letos opravdu těšila. Léto mám spojené s letními prázdninami, tedy se vzpomínkami na studentská léta. Vzpomenete si ještě na letní brigády? Na jaké léto nikdy nezapomenete a proč? Jaká situace nebo lidé se vám vybaví? Stalo se vám něco zajímavého na dovolené? Trávíte raději letní dny na vaší chatě nebo zahradě? Podělte se s námi ostatními o vaše zážitky.

Astronomické léto začíná každý rok ve stejný den - první letní den můžete znát i pod pojmem letní slunovrat. Každý rok 21. června končí jaro a ruku v ruce s létem začíná nejdelší den v roce. Tohle datum je neměnné. 21. červen je tedy první letní den i v roce 2021, a tak dále, až do skonání věků.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...