Pondělní Noční linka: Školáci a vysvědčení

31. leden 2022

Pololetní vysvědčení bylo důležité v posledním ročníku základní školy, stejně tak na škole střední. Vzpomenete si ještě, jaké jste měli v těchto ročnících vysvědčení? Poslechli jste rodiče, kteří vás nabádali k tomu, abyste se učili, nebo jste školu brali velmi ležérně? Existovala situace spojená s vysvědčením, která vás překvapila? Byli jste za špatné známky trestáni?

Vybaví se vám učitel, který i přes nepříznivé známky vámi neoblíbeného předmětu měl vaši úctu a autoritu? Jaký předmět jste ve škole naopak milovali? Bylo to zásluhou učitele nebo vás prostě předmět bavil? Jak jste k vysvědčení přistupovali v rodičovské roli? Snažili jste se děti pozitivně motivovat?

Školní vysvědčení je potvrzení o výsledcích vzdělávání ve škole, které se vydává žákům základních a středních škol dvakrát do roka, zpravidla poslední lednový pracovní den a poslední červnový pracovní den. Podle školského zákona se výsledky v jednotlivých předmětech hodnotí slovně nebo klasifikačním stupněm.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?