Pondělní Noční linka: Zimní sporty

7. únor 2022

Sportujete, nebo sport jen sledujete třeba na TV obrazovkách? Jaké jsou vaše oblíbené zimní sporty? A chodíte třeba s dětmi či vnoučaty na bruslení, sáňkovat a nebo jezdíte na lyže? Budete sledovat ZOH a nejen naše sportovce? Které disciplíny jsou ty vaše nejoblíbenější?

Zimní olympijské hry 2022, oficiálně XXIV. zimní olympijské hry, začaly 4. února v čínském Pekingu. Připomeňme si, že v Pekingu se uskuteční olympiáda už podruhé. První olympijské hry v tomto městě proběhly v roce 2008 a je to také první město, které hostilo jak letní, tak i zimní olympijské hry. A určitě bude mnohé k vidění! Co vy, sledujete a fandíte svým oblíbeným sportovcům?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.