Pražská křižovatka se rozsvítila beneficí pro Světlušku. Během koncertu se vybralo přes 2,8 milionu korun

24. říjen 2021 06:43

Benefiční koncert Světlo pro Světlušku letos inspirovalo motto To bude jízda. Během sobotního večera vystoupilo sedm interpretů v duetech s nevidomými a slabozrakými zpěváky a hudebníky. Nechyběly ani tradiční reportáže se známými osobnostmi s podtitulem Den spolu. Světluška také vzdala hold vodicím psům za jejich neocenitelnou pomoc zrakově postiženým. Koncert jste mohli v živém videopřenosu sledovat na iROZHLAS.cz či poslouchat na Radiožurnálu.

V průběhu celého vysílání mohli dárci přispívat do sbírky Světluška dárcovskými SMS, prostřednictvím call centra nebo online dárcovské platformy. Vybralo se nakonec přes 2,8 milionu korun.

Čtěte také

Vystoupili mimo jiné Ewa Farna, Tereza Mašková, Marek Ztracený, Ondřej Ruml, David Kraus, Thom Artway nebo Čechomor.

A doprovázeli je nevidomí umělci Blanka Janečková, Věra Strbačková, Ondřej Krajča, Mikuláš Klenor, Barbora Mirgová, Ben Levíček a Simona Maierová.

Diváci se opět dočkali předtočených reportáží „Den Spolu“, v nichž si nevidomí zkouší se známými osobnosti nejrůznější aktivity, tentokrát v pohybu.

Lukáš Langmajer usedl za volant auta s nevidomým rekordmanem Petrem Haluškou, Martin Kraus v doprovodu Simony Maierové cválal na koňském hřbetu a Bratři v tricku se vrhli na nový cirkus v doprovodu Cecílie Takáčové. Nechyběl ani medailonek o tom, jak konkrétně Světluška pomáhá s 88letým zrakově postiženým lékařem Petrem Rieselem.

Více o projektu zjistíte na speciální stránce.

autoři: Adéla Burešová , iROZHLAS.cz .cz
Spustit audio