Pražské metro čekají opravy tratí za 232,5 milionu korun. Vlaky nepojedou v části linky A ani linky C

16. listopad 2022 14:45

Na lince A pražského metra začíná výluka kvůli opravám trati. Ve středu se cestující nesvezou mezi Skalkou a Depem Hostivař. Od čtvrtka 17. listopadu se výluka rozšíří na úsek mezi Skalkou a Strašnickou. Navíc na lince C nepojede metro mezi stanicemi Pražského povstání a Florenc.

Výluky začínají vždy se zahájením provozu zhruba od 4.30 a skončí v noci z neděle na pondělí, kdy již všechny vlaky vyjedou podle běžných jízdních řádů.

Jako náhradní dopravu za metro v úseku Strašnická – Depo Hostivař mohou lidé použít pravidelnou tramvajovou linku 7 nebo zavedenou tramvajovou linku 37, uvedl na webu pražský dopravní podnik. Do stanice Skalka pojede prodloužená autobusová linka číslo 125 a pravidelná autobusová linka 175.

Výluka metro A

Mezi Pražským povstáním a Florencí bude jezdit náhradní autobusová doprava XC po trase Pražského povstání – Vyšehrad – I. P. Pavlova – Muzeum – Hlavní nádraží – Florenc.

Na trase A mezi Skalkou a Depem Hostivař se cestující nesvezli již o posledním prodlouženém říjnovém víkendu.

Výluka metro C

Dopravní podnik zahájil na této lince postupnou obnovu soustavy staničních počítačů zabezpečovacího zařízení. Jako první byl na řadě právě zmíněný úsek. Modernizace na celé trati potrvá asi tři roky a náklady budou 232,5 milionu korun.

autoři: Soňa Jindrová , iROZHLAS.cz .cz
Spustit audio