PŘEHLEDNĚ: Krajské a senátní volby ve vysílání Regionu

8. září 2020

V tomto článku najdete informace o vysílání Českého rozhlasu Region k letošním krajským a senátním volbám ve středních Čechách a Praze.

Představení lídrů středočeských krajských kandidátek, série debat těchto lídrů a vizitky kandidátů do Senátu v obvodech, které mají sídlo v Praze a ve středních Čechách nebo do středních Čech zasahují - takové je předvolební vysílání Českého rozhlasu Region.

Vizitky a debaty lídrů do středočeského krajského zastupitelstva

Na Regionu můžete slyšet vizitky lídrů kandidátek do středočeského krajského zastupitelstva. Vysíláme je každý všední den od 9. září do 1. října ve 14:45. Všechny vizitky si můžete poslechnout zde. Lídři se zároveň představí v sérii čtyř debat, o jejichž složení rozhodl los za účasti státního notáře. Debaty odvysíláme živě od 21. do 24. září vždy krátce po 18. hodině.

Vizitky kandidátů do Senátu

Ve středních Čechách mají v letošních senátních volbách sídlo tři senátní obvody - Příbram, Kladno a Kolín, další dva senátní obvody do středních Čech zasahují - Louny a Česká Lípa. V Praze se volí ve třech senátních obvodech. Ve vysílání vám nabízíme vizitky všech kandidátů z těchto obvodů, a to každé všední odpoledne a podvečer od 8. září do 1. října v časech 15:45, 17:40, 17:50, 18:40 a 18:50.

Vysílání v průběhu voleb

Volební místnosti se otevřou v pátek 2. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 3. října od 8 do 14 hodin. V průběhu voleb vám na Regionu nabídneme aktuální informace o jejich průběhu ve středních Čechách a Praze. Chybět nebudou zajímavosti z jednotlivých míst nebo informace o průběžné volební účasti.

Vysílání po skončení voleb

Hned po uzavření volebních místností v sobotu 3. října od 14 hodin začíná na Regionu speciální vysílání, ve kterém vám nabídneme aktuální informace o sčítání volebních výsledků, reakce vítězů i poražených, komentáře politologů a regionálních novinářů. Povolební speciál budeme vysílat do 23 hodin.

autor: Pavel Kozler
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Současná Británie lichotivě i nelichotivě

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

Jiná Británie

Jiná Británie

Koupit

Aktuální sonda do britské společnosti. „Většina lidí při podpoře brexitu nemyslela na peníze z EU nebo celkově na ekonomiku. Měli strach z imigrace a znělo jim v uších prázdné heslo: „Chceme zpátky svoji zemi,“ říká v knize šéf cornwallské regionální správy John Pollard.