Při jarním hnojení trávníku se vyplatí počkat na správné počasí

30. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy hrábě, zahradničení

Dřív než začneme s přihnojováním trávníku po zimě, je potřeba ho vyčistit. Ideální jsou k tomu pružné hrábě, které dobře kopírují terén. Krátkými, trhavými pohyby ho zbavíme organických zbytků. Poté následuje hnojení.

„U jarního hnojení musíme počkat na dobré počasí. Hnojit má smysl ve chvíli, kdy trávník chce růst. A to je ve chvíli, kdy je relativně teplo, okolo 15 °C, a navíc když je vlhko. Obecně platí pravidlo, že nikdy nehnojíme do suché půdy, trávník musí být vždycky buď zalitý, nebo přirozeně zavlažený deštěm,“ zdůrazňuje zahradník Pavel Chlouba.

Formy hnojiva

Podle obsahu živin se hnojiva rozdělují na jarní a podzimní. Podle struktury pak na granulovaná a tekutá a prášková.

Tekuté a práškové hnojivo rozmícháváme vždy v konvi s vodou, následně aplikujeme. Výhodou je okamžitý účinek, funguje jako infuze.

Granulované hnojivo se používá formou rozhozu po trávníku, buď ručně, nebo za pomoci speciálního vozíku. Podle složení může fungovat i zásobně.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...