Při úklidu Berounky vodáci našli pneumatiky i spoustu PET lahví

Berounka je dnes klidná řeka
Berounka je dnes klidná řeka

Vodáci čistí řeku Berounku v úseku mezi Zvíkovcem a Roztokami. Akci Čistá Berounka organizuje Místní akční skupina Rakovnicko a dnes se jí zúčastní asi sedmdesát lidí. S úklidem vodáci začali už ve čtvrtek, kdy se zaměřili na úsek z Roztok do Račic.

„Vyjížděli jsme v Roztokách, na vodě nás bylo celkem dvanáct a nasbírali jsme plný kontejner. Druhá parta, těch bylo kolem šesti, šla proti proudu řeky z Račic směrem ke Zbečnu,“ říká ředitel Místní akční skupiny Rakovnicko Radomír Dvořák, který si myslí, že ve větším počtu a s větším kontejnerem by se nasbíralo mnohem víc odpadků.

Po opadnutí jarní vody zůstaly u řeky laguny, v nichž zůstalo hodně odpadu. Vodáci našli také pneumatiky a velké množství plastových lahví:

„Abnormální množství PET lahví všeho druhu jak od nealko nápojů, tak od piva. Možná je nakonec lepší, že si vodáci berou do lodě tu PET lahev než skleněnou, která když se rozbije, tak samozřejmě může udělat víc škody než užitku. PET lahev se najde a potom se dá zlikvidovat,“ dodává Radomír Dvořák.