Příbramští fotbalisté si náladu nezlepšili. Reprepauzu prožijí jako poslední tým ligy

Kouč Petr Rada měl na úvodním tréninku dobrou náladu.
Kouč Petr Rada měl na úvodním tréninku dobrou náladu.
Už je z toho prakticky každotýdenní kolorit - fotbalisté Příbrami nedali ani gól, prohráli a topí se u dna ligové tabulky. Navíc je teď reprezentační pauza, během které budou mít krizovou situaci v hlavách. Pak je navíc čeká dlouhý výjezd do v klidu hrající Karviné.

předskočili bychom Jihlavu. Bohužel to nepřišlo a musíme se s tím smířit, vyrovnat a zkusit to nějak zlomit,“ řekl po zápase se Slováckem příbramský záložník Petr Trapp.

Při pozápasových rozhovorem za ním doznívala radost z kabiny Jihomoravanů, kteří rozhodli 10 minut před koncem. Příbram herně nepropadla, jenže opět nedokázala vstřelit gól.

Tým od Litavky zatím vyhrál jedinkrát, když dokázal dát své jediné tři góly v sezoně. Nyní přijde 14denní reprezentační pauza, před kterou kýžený posun nenastal.

„Na tohle jsem hráče upozorňoval. Pokud máte reprezentační pauzu a výsledek není takový, jaký si představujete, leží vám to v hlavě a motáte se v tom,“ potvrdil trenér Petr Rada, že následující dva týdny nebudou lehké.

Čtěte také

Zkušený kouč celý zápas svůj tým hecoval, po 13. minutách svlékat svetr, klečel u autové čáry jako ve startovním bloku, smutně schovával hlavu v dlaních. „Mrzí mě to, protože jsme měli dobrou pohodu, byli jsme připravení, odhodlaní. Pak přijdete na hřiště a je to o tom, abyste to v hlavě překonali a věřili si, to nám schází,“ hledá příčiny Rada.

Příčina je podle něj v hlavách hráčů, tvrdé tréninky tak během pauzy u Litavky probíhat nebudou. „Není to o drilu a tréninkové morálce. Hráči jsou inteligentní a vědí, o co se tu hraje. Ale v každém zápase děláme individuální chyby, ty nás sráží,“ identifikuje Petr Rada problém, který musí Příbram rychle vyřešit, pokud chce v první lize zůstat.