Připomněli jsme si léto s Tomášem Magnuskem a sýrem Halloumi zapečeným s rajčaty

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Halloumi zapečené s rajčaty
0:00
/
0:00

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal si v Pochoutkách na talíři připomněli ještě léto. Naučili se připravovat středomořský sýr Halloumi s rajčaty. Pro recept si zajeli do řecké taverny Olympos v Praze. Vařil pro ně šéfkuchař Petros Nedelkos. A pozvali si ke stolu veselého režiséra a producenta Tomáše Magnuska.

Halloumi zapečené s rajčaty

Ingredience:

500 g sýra Halloumi

800 g rajčat

čerstvá i sušená bazalka

olivový olej

300 ml rajčatového pyré (šťávy)

Postup:

Sýr si nakrájíme na 1-2 cm silné plátky, rajčata nakrájíme také na plátky. Na pánev dáme trochu olivového oleje a orestujeme rychle sýr z obou stran dozlatova.

Pak ve výpeku orestujeme i nakrájené rajčata. Přidáme k nim sušenou bazalku.

Na dno zapékací misky položíme orestovaný sýr, na něj poklademe rajčata a zalijeme rajčatovou šťávou (pyré) tak, aby to bylo napůl zalité.

Do trouby vložíme misku s pokrmem a zapneme gril na 5 minut při teplotě 200 °C. Po vytažení jen přidáme čerstvou bazalkou. Ničím nekořeníme, protože sýr sám o sobě dost slaný.

Podáváme s opečenou bagetou.

Petros Nedelkos

Řek Petros Nedelkos žije už 16 let v Praze. S rodinou provozuje tavernu Olympos. Vystudoval sice ekonomii, ale dnes vaří v kuchyni restaurace, kam se vejde najednou až 300 lidí. Nejraději má spokojené hosty. Miluje řeckou kuchyni pro její jednoduchost a kvalitní suroviny.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.