Připomněli jsme si léto s Tomášem Magnuskem a sýrem Halloumi zapečeným s rajčaty

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Halloumi zapečené s rajčaty
0:00
/
0:00

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal si v Pochoutkách na talíři připomněli ještě léto. Naučili se připravovat středomořský sýr Halloumi s rajčaty. Pro recept si zajeli do řecké taverny Olympos v Praze. Vařil pro ně šéfkuchař Petros Nedelkos. A pozvali si ke stolu veselého režiséra a producenta Tomáše Magnuska.

Halloumi zapečené s rajčaty

Ingredience:

500 g sýra Halloumi

800 g rajčat

čerstvá i sušená bazalka

olivový olej

300 ml rajčatového pyré (šťávy)

Postup:

Sýr si nakrájíme na 1-2 cm silné plátky, rajčata nakrájíme také na plátky. Na pánev dáme trochu olivového oleje a orestujeme rychle sýr z obou stran dozlatova.

Pak ve výpeku orestujeme i nakrájené rajčata. Přidáme k nim sušenou bazalku.

Na dno zapékací misky položíme orestovaný sýr, na něj poklademe rajčata a zalijeme rajčatovou šťávou (pyré) tak, aby to bylo napůl zalité.

Do trouby vložíme misku s pokrmem a zapneme gril na 5 minut při teplotě 200 °C. Po vytažení jen přidáme čerstvou bazalkou. Ničím nekořeníme, protože sýr sám o sobě dost slaný.

Podáváme s opečenou bagetou.

Petros Nedelkos

Řek Petros Nedelkos žije už 16 let v Praze. S rodinou provozuje tavernu Olympos. Vystudoval sice ekonomii, ale dnes vaří v kuchyni restaurace, kam se vejde najednou až 300 lidí. Nejraději má spokojené hosty. Miluje řeckou kuchyni pro její jednoduchost a kvalitní suroviny.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.