Prolétněte Stromovkou jako světlušky a podpořte zrakově handicapované

21. duben 2022 07:10, aktualizováno

Noční běh pro Světlušku se v pražské Stromovce koná 21. 4. 2022. Charitativní běhy s čelovkami, ve tmě a na podporu lidí s těžkým zrakovým handicapem, odstartovaly v roce 2012. Postupem času se rozšířily do dalších měst, do Brna, Ostravy, Olomouce, Plzně i Jihlavy.

Běhům předchází bohatý doprovodný program: koncerty známých českých kapel, rozhovory s osobnostmi, nebo skupinová rozcvička. Vyzkoušet si můžete i takzvané trasování, tedy běh se sportovcem se zrakovým postižením.

Noční běh pro Světlušku v Praze

Ve Stromovce se můžete těšit na bubenickou show nebo koncert kapely Mydy. Na běžce čeká malý nebo velký okruh (2,8 a 4,5 km). Startujeme ve 21.00 od Výstaviště. Registrační pokladny jsou otevřené od 18.30. Startovné činí 500 korun, za které nabízíme dobrý pocit z pomoci handicapovaným a navíc sportovní vak s čelovkou nebo multifunkčním šátkem.

Hlavní myšlenkou nočních běhů je propojovat svět vidících a nevidomých, užít si radost z pohybu a pohodovou atmosféru.

Výtěžek ze startovného v celé výši i letos poputuje na konto Světlušky, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu pomáhajícího nevidomým.

Podrobnosti zde: https://www.behprosvetlusku.cz/registrace-praha

V reportáži zve na noční běh ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová. Poběží také? Poslechněte si.

Spustit audio