Radek David uvařil kuře na paprice, ochutnával Karel Vágner

Pochoutky na talíři se přesunuly nedaleko od zámku v Průhonicích u Prahy, kde stojí restaurace Babiččina zahrada. Jak už název napovídá, vaří tu babičkovskou kuchyni z první poloviny 20. století. Tento koncept vymyslel a dodržuje ho šéfkuchař Radek David. Díky němu Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal ochutnali kuře na paprice.

Kuře na paprice:

kuře - ideálně pouze stehna (stehenní řízky), která mají výraznější chuť než třeba prsa
máslo
cibule
sůl
čerstvý pepř
tymián
kávová lžička mleté papriky
kuřecí vývar
olej

Postup:

Stehna vykostíme a uděláme z nich plátky. Kůži ponecháme na stehnech. Osolíme a opepříme čerstvým pepřem jen ze strany bez kůže. Do hrnce nalijeme olej a rozpálíme. Poté vložíme stehna kůží dolů do hrnce a opečeme. Posléze maso vyndáme z hrnce.

Kuchař Radek David krájí cibuli

Cibuli nakrájíme najemno a zpěníme lehce do zlatova ve výpeku z masa. Cibule nám udělá barvu omáčky. Následně přidáme tymián, papriku a zalijeme kuřecím vývarem (případně můžeme použít i zeleninový).

Vývar přidáme rychle, protože jinak nám může paprika zhořknout. Pak vložíme zpět kuřecí plátky a maso pomalu dusíme. Mělo by nám stačit přibližně deset minut. Když je maso měkké, tak ho vyjmeme a přidáme smetanu.

Ponorným mixerem omáčku rozmixujeme, a tím tak spojíme všechny ingredience. Pak ještě propasírujeme omáčku přes cedník a dochutíme.

Podáváme s uvařenými brambory, knedlíkem nebo domácími nudlemi.

Radek David

V roce 2002 se stal pátým v řadě, kdo získal titul "Kuchař roku". Od roku 2000 je členem Národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR a zúčastnil se kuchařských soutěží v Lucembursku, Švýcarsku, Rakousku, Německu a Singapuru.

Karel Vágner, Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal

Dnes šéfuje pražské restauraci La Veranda, průhonickému podniku Babiččina zahrada a také několika restauracím na Ukrajině. Tam jezdí až 6krát do roka na 14 dní, aby sestavil jídelníček, obhlídnul, co se prodává na trzích, zaučil tamní kuchaře a zase se vrací do Čech.

Radek sbírá kuchařky, modely aut a také jídelní lístky. Vaří chutně, lehce, jednoduše a poctivě. Miluje škubánky, stejně jako asijskou kuchyni.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.