Rady do kuchyně: Jak uchovat citronovou kůru do těsta nebo čerstvé droždí

Dáváte do těsta citronovou kůru? Ušetříte si práci, když si ji připravíte dopředu. Stačí ji nastrouhat, smíchat s cukrem a skladovat v uzavřené nádobě v lednici.

Čerstvé droždí můžete mít také v zásobě. Stačí ho zabalit do alobalu a zamrazit. V mrazničce vydrží i čtvrt roku. Těsto, do kterého dáváte prášek do pečiva, zadělávejte vždycky studeným mlékem nebo vodou. Máte tak jistotu, že prášek začne účinkovat až ve vyhřáté troubě.

Zápach z květáku potlačíte, když ho budete vařit s trochou citronové šťávy. A ještě vlasové nudle. Nebudou se lepit, když při vaření do vody přidáte lžičku oleje. Jak sami slyšíte, i v kuchyni je třeba pár dobrých nápadů. Vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.